מדבקות קיר – חלק שני

מדבקות קיר הן דרך קלה וזולה ליצור מוקד בחדר. אין צורך לחשוש מהן מכיוון שהן מאוד קלות להתקנה, מתנקות בקלות ומחזיקות מעמד שנים. פוסט הקודם בנושא הסברתי איך מכינים מדבקות קיר לבד. בפוסט הזה אסביר על המדבקות המוכנות שיש בשוק ואעשה קצת סדר בבלגן.

מדבקות קיר הן בעצם קישוט קיר שנמצא בתת קטגוריה של טפטים.

פעם, אם רציתם לקנות מדבקות קיר – הלכתם לחנויות של טפטים. אולם, בשנים האחרונות, תחום מדבקות הקיר גדל והתעצם וכיום ניתן לקנות גם באמצעות חנויות אינטרנטיות מגוון אינסופי של מדבקות.

 יש מדבקות מודפסות, שהן בעצם תמונות ענקיות של נוף, טבע או עבודה גרפית כלשהיא:

* חשוב לשים לב: המדבקות האלה מגיעות בגודל קבוע וצריך להתאים אותן לקיר המיועד. כמו כן הדבקה של מדבקות בגודל כזה היא מסובכת מאוד וכדאי להעזר במתקין. אני הזמנתי את אלה מ’הטפטים של מיגל‘ שגם התקין אותן במשרד בפתח-תקוה.

ישנן מדבקות קטנות יותר שנחתכות בצבע אחד. מדבקות אלה מזכירות את הפופ ארט בצבעים בוהקים ובאמירות קצרות ומדוייקות:

* גם מדבקות אלה מגיעות בגודל אחיד, אבל בדרך כלל אפשר לבחור באיזה צבע להזמין אותן. את המדבקה הזו הזמנתי מ‘מטפטים’  מדבקות כאלה מאוד פשוט להדביק לבד. מדבקה זו נמצאת במטבחון של המשרד בפתח-תקוה.

בנוסף, ישנם גם יצורי ביניים – מדבקות מודפסות בתפזורת:


את המסגרות האלה הדבקתי מאחורי שולחן העבודה בחדר של ביתי. כדי למלא את החלל עד לתקרה, קניתי ארבע חבילות של המדבקות האלה ופיזרתי את המסגרות בצורה רנדומאלית ברוחב השולחן. עליהן חיברתי שני לוחות מודעות שחורים ממתכת וגם את האות ‘Y’ הכוונה היא למלא את המסגרות בעתיד בתמונות ומזכרות.

קניתי את אלה באתר ‘וואלי’. היתרון הגדול שלהן הוא המחיר (45 שקלים). האיכות אמנם לא בשמיים אבל אפשר לקלף ולשנות להם מיקום כמה פעמים וזה נסיון טוב למתחילים.

קיימות גם דוגמאות יקרות ואיכותיות יותר למסגרות האלה, למשל מהחנות ‘מיטפטים':

למשרד שעיצבתי, תכננתי מדבקה ש’רצה’ מסביב לחדר הישיבות. המדבקה נלקחה מהקונספט הגרפי של החברה ויוצרה במיוחד למשרד הזה:

יש גם מדבקות ‘כחול לבן’. המותג ‘LUKA’ עושה עבודה גרפית מקסימה. זאת חברה ישראלית שהיתה פורצת דרך בתחום וכיום יש להם מגוון עצום ומרהיב. החנות הרשמית של החברה.

זו למשל מדבקת פרחים בעיצובם:

בשימוש במדבקות מאוד חשוב לחשוב לאן הן מיועדות ומהי האווירה שהן אמורות ליצור. למשל: המדבקות הגדולות הפרחוניות שמיקמתי בחדרי המשרד נועדו להכניס ‘חוץ’ לחדרים נטולי חלונות.

חברה נוספת למדבקות קיר, מתאימה במיוחד למתקשים להחליט… מדבקות קיר ללא דבק שנצמדות לכל משטח, רב פעמיות! לקטלוג מלא רעיונות לחצו – Cling.

*טיפ – כדאי לא להפריז בשימוש במדבקות מכיוון שהן דו מימדיות. רצוי לשלב במקביל תמונות ממוסגרות בעיצוב של החלל. צריך לקחת לתשומת הלב את העובדה שחפצים בחלל שוברים את הקול והופכים את החלל לאקוסטי – מדבקות לא עושות את זה.