סלון ופינת אוכל

את הסלון ופינת האוכל בבית לא שיפצנו כמעט, למעט שינויים בחשמל. הריצוף והחלונות נשארו מקוריים – לא משום שאהבנו אותם, אלא פשוט מאילוצי תקציב. לגבי המתגים החומים המכוערים יש כבר תוכנית – לא לדאוג!

מכיוון שהגג שלנו הוא מרעפים והבית בן 20 שנים, התקרה היא תקרת רביץ. ז”א שמעל ראשינו יש בסה”כ טיח מרוח על רשת ברזל. החסרונות ברורים… אבל היתרונות הם שאני יכולה לשחק במיקום התאורה כאוות נפשי וברוב המקרים אפילו בעצמי ללא חשמלאי מכיוון שכל תעלות החשמל פשוט גלויות ומונחות בחלל הגג.

ובכל זאת, חשמלאי מוסמך עשה בשבילנו את רוב השינויים שרואים בתמונה: ספוטים מעל הספות – לתאורת קריאה, שתי מנורות נמוכות מעל שולחן האוכל ו5 רמקולים שיוצאים מהטלויזיה סביב לסלון וגם לחצר.

זהו מבט מהמטבח לכיוון הסלון:

את הארונית של הטלויזיה באמת רציתי הפעם לקנות מוכנה בחנות. אבל אחרי כיתות רגליים הגעתי למסקנה שאני יכולה לעצב טוב,יפה וזול יותר בעצמי:

שולחן הסלון שלנו ב9 השנים האחרונות עשוי מהרגליים של המזנון (החום בפינה) של שמרת הזורע שירשתי מסבתי, הוספתי לו קרשים באותו הצבע. ולמזנון חיברתי במקום רגלים גלגלים שימושיים.

זהו מבט מהסלון לכיוון המטבח:

מהרגע שהגענו לבית הזה ידענו שהקיר הזה מיועד לפסנתר, לקח לנו 3 שנים ומצאנו את הנבחר. ולא לראות אותו ככה, הוא חתיכת אושייה! יפאני, בן 35 שמור, במצב טוב. מצא ילד חמוד שיפליא עליו ניגונים:

פינת האוכל היא (ששש) מאיקאה, אבל כדי לשדרג אותה הוספתי בשני הקצוות כסאות פלסטיק שקופים. כסאות בסגנון הזה הם טרנד חדש שמתחיל להכנס לתחום העיצוב ובעוד מספר שנים לכולם יהיו כאלה בבית:

* טיפ: בחנות “מליון כיסאות” בחולון אפשר למצוא ממש מציאות! הכיסאות השקופים וכסאות הבר שבמטבח הם משם ובמחיר מעולה!

באתר של החנות מליון כסאות יש קטלוג מפורט.

את הראש של הצבי מעל הפסנתר עשיתי בעצמי לפי הוראות שמצאתי בבלוג הזה. את הלינק לבלוג מצאתי בכתבה של נטשה חיימוביץ לYNET.