איך משתמשים בקטלוג איקאה

תקופת החגים היא זמן נהדר לחידושים ושינויים, וקטלוג איקאה החדש שנחת על מפתן ביתנו מלא ברעיונות לעיצוב הבית – גם אם מדובר בחדר או אפילו בפינה קטנה.

אם פתחתם את הקטלוג והרגשתם שאתם לא מצליחים להפיק ממנו את מבוקשכם, אספתי עבורכם 9 עצות לשימוש נכון בו:

(אם עדיין אין ברשותכם את המהדורה המודפסת, תוכלו לגלוש לכתובת הבאה: קטלוג איקאה)

1. אפשר גם אחרת

בקטלוג ישנם רעיונות רבים לשימוש באופן אחר מהייעוד המקורי. למשל קולב המיועד לבגדים מוצג בקטלוג כמתלה למשקפים ומיכל לאחסון שקיות ניילון משמש כמעמד למטריות:

2. עיצוב חלל

חלק מהרעיונות שאפשר למצוא בקטלוג כלל לא קשורים למוצרים שנמכרים בחנות. למשל צביעת קיר בחדר ילדים בצבע לוח. (ניתן לקנות צבע של טמבור ב170 ש”ח או להכין לבד בחצי המחיר לפי הכתבה הזו של דידי רפאלי ) למרות שזה רעיון מדליק אני חייבת לציין שמי שמתכנן לעשות זאת חייב לקחת בחשבון את הלכלוך הרב שייצרו הגירים בחדר.

3.  שימוש בכמויות

בתמונה הבאה יש שימוש ב3 שידות מגירות מחוברות. מדף מלא במעמדים לניירות ומעליהן מדף שלם המלא בקופסאות זהות. כאשר משכפלים מוצר מקבלים מוצר שונה. יש עוצמה בכמות!

4. מיקום שונה

בחנות איקאה המוצרים מסודרים לפי נושאים: חדרי שינה, סלון, מטבח, טקסטיל, אחסון ועוד. אולם הסידור הוא שרירותי ובגדר המלצה בלבד. בקטלוג אפשר לראות עגלת מטבח כחולה שנמצאת פעם אחת במטבח:

ופעם אחרת בחדר העבודה:

ובאותו הנושא, מתלה למחבתות וסירים שנועד במקור להיות תלוי על הקיר, ממוקם על החלון. ואם הוא כבר מממוקם על החלון, למה לא לתלות עליו עציצים עם תבלינים?

מעמד למחשב נייד שיכול גם לשמש לשולחן ארוחת בוקר במיטה:

5. בפרטים הקטנים

מכיוון שהחנות כל כך גדולה, בשיטוט בה אנו מפספסים את כל הרעיונות הקטנים השימושיים. מי לא צריך במטבח מתלה כל כך שימושי למגבות?

6. עיון מדוקדק

עיון מוקפד בכל תמונה בקטלוג, מגלה, כאן למשל, שלושה מדפים צרים שמניחים עליהם תמונות שיוצרות קיר תמונות ססגוני:

7. חללים קטנים

זהו מידע חשוב לכל התל-אביבים שגרים בדירות קטנטנות. המעצבים של איקאה אלופים בפתרונות לחללים קטנים. כאן למשל מוצג כיור שיש בו הכל:

8. איך עושה וילון

אם החלטתם שצריך בבית וילון בגלל: האור, הרעש, הפרטיות…  תגלו שאינכם יודעים איזה לבחור. בארץ אין תרבות של וילונות, ולכן רובנו חסרי השכלה בנושא. עיון בקטלוג יעזור לכם לפתור את הסוגייה הזו:

9. בעל הבית השתגע

אני חייבת להודות שהשנה הקטלוג הלך צעד אחד קדימה ברעיונות היצירתיים המיועדים לקהל הרחב. אני לא ממליצה לכל אחד לקחת מברשת עם צבע שחור ולקשקש על שולחן פינת האוכל, פשוט מכיוון שכדי להגיע למראה מדוייק ומוצלח צריך להיות מעצב. אבל בהחלט ניתן לשאוב מתמונה כזו השראה:

מתלה לבגדים, יכול לשמש מחזיק עציצים, שיכולים להיות ראש מיטה. ממממ…..

ועכשיו קדימה, לעבודה…