קיר תמונות

 לקח לי הרבה זמן עד שהבנתי מה העניין עם האינסטגרם. ראיתי אצל חברים שיש שם תמונות מדהימות אבל חשבתי שלי לא יצאו כאלה…

יום אחד הורדתי את האפליקציה והתחלתי לשחק עם המסננים והחיתוך, ופתאום יצאו לי תמונות מדליקות. אז החלטתי שאני עושה מהן קיר תמונות.

אחרי תקופה צברתי מספר רב של תמונות והורדתי אותן מהטלפון למחשב, חיברתי אותן אחת לשניה בגודל אחיד בפוטושופ, ובבית דפוס הדפיסו לי את הכל על נייר צילום מבריק באיכות מעולה:

בעזרת ספרי דבק (ובזהירות רבה) הדבקתי את התמונה לקאפה שחורה בעובי חצי ס”מ:

חתכתי את השאריות של הקאפה והפרדתי בין התמונות בעזרת סכין חיתוך חדה (כשחותכים קאפה, צריך לשבור את קצה הלהב כל כמה חתכים):

מאחורי כל תמונה הדבקתי מדבקה עם אנקול(נמצאת בכל חנויות היצירה):

כדי שהקיר יראה עשיר הוספתי מאיקאה מסגרות בכמה גדלים וגם מדף צר, כולם בצבע שחור. וגם שלושה חישוקי רקמה עם בדים בצבעוניות מתאימה.

כשהיו לי כל התמונות מוכנות, פרשתי על הרצפה ובדקתי כמה אפשרויות פרישה:

את הפרישה הכי טובה, צילמתי.

הדבקתי על הקיר מסקינטייפ שסימן את הקו העליון והקו התחתון של התמונות. והתחלתי לתלות אותן אחת אחרי השנייה, בקווים אנכיים ואופקיים:

באמצע הקיר היה שקע חשמל וגם קופסא עם חוטי חשמל שהייתי צריכה לגבור עליהם, מפני שהם שינו את הסדר שסידרתי על הרצפה. לכן הסידור הסופי השתנה תוך כדי התהליך.

כך נראית התוצאה הסופית:

מי שרוצה לעשות כזה קיר שישים לב לכללים הבאים:

* כדאי לתכנן מראש כמה סוגים של חומרים שעובדים יחד ויצרו תמונה שלמה.

* להתחיל לתלות רק אחרי שהשגתם את כל החומרים ואתם יכולים לפרוש אותם על הרצפה ביחד כדי לראות איך זה יראה בסוף.

* תמונות אינסטגרם אפשר להוריד מהטלפון באיכות טובה, רק אם אתם צילמתם אותן. לא להדפיס תמונות מטושטשות! הגודל שאני הדפסתי הוא 20/20 ס”מ. אם מדפיסים פחות תמונות אפשר בגודל גדול יותר.

* ספרי דבק מלכלך מאוד, ומאוד קשה לשלוט בגליון שלם לבד, כדאי לחתוך את הגליון לשניים ולהעזר באדם נוסף כשמדביקים.

* חישוקי רקמה התחילו להכנס לתחום ה”מסגור” בשנים האחרונות, ויש המון רעיונות ברשת ליישום שלהן על הקיר, הנה למשל התוצאות שהניב החיפוש שלי בetsy.

* האותיות ב3D גם נמצאות כבר כמה שנים באופנה. זה התחיל באותיות שנמצאו משלטי נאון ישנים, וכיום יש ברשת אינסוף הדרכות כיצד להכין אותיות כאלה מגבס או נייר. הנה למשל הדרכה שפורסמה בXNET.

* לוחיות המתכת קצת יותר חדשות וכדי להשיג כאלה צריך לכתת רגליים. אני מצאתי בשוק הפשפשים לוחית עם שם רחוב.  גם בחנות vintage mania אפשר למצוא לוחיות כאלה.

* טיפ: כדי שסרגל המתכת לא יחליק ולא יפצע את הנייר כדאי לקנות טפט קטיפה ולהדביק פס צר בצד אחד שלו:

בהצלחה!

דנה.